Queen

BOHEMIAN RHAPSODY I AFROHET 1 MILIARD $
News

“Bohemian Rhapsody” po arrin pragun e 1 miliard $ te ardhura ne nivel boteror.   The Hollywood Reporter, ka raportuar se fundjaven e kaluar u arrit shifra e 900 milion$ te ardhura, nga te cilat: 216.2 milion ne Ameriken e Veriut, 685.2 milion pertej Atlantikut, 13.9 milion ne Kine e 115.9 milion ne Japoni.   Ne renditjen e filmave me te shitur te 21st Century Fox, “Bohemian Rhapsody” renditet i katerti mbas “Avatar”, “Titanic” e “Star Wars: Episodi...

2
1081
0
Monday, 15 April 2019
“Bohemian Rhapsody”, një video sqaron gabimet e filmit
News

“Bohemian Rhapsody”, shume gabime per nje Oscar! Video qe sqaron gabimet e filmit!   Shumë është diskutuar për “Bohemian Rhapsody”, filmin që fokuson jetën dhe karrierën e yllit të rock-ut, Freddie Mercury – pasi sipas kritikave filmi përqëndrohet tek grupi Queen si dhe tek skenat e koncertit Live Aid. (Kujtojmë se aktori Rami Malek, për interpretimin e rolit kryesor ka fituar edhe një çmim Oscar si aktori më i mirë protagonist)! Një ndër katër statujat Oscar që filmi ka fituar...

6
642
0
Friday, 22 March 2019