“Bohemian Rhapsody”, një video sqaron gabimet e filmit
News

“Bohemian Rhapsody”, shume gabime per nje Oscar! Video qe sqaron gabimet e filmit!   Shumë është diskutuar për “Bohemian Rhapsody”, filmin që fokuson jetën dhe karrierën e yllit të rock-ut, Freddie Mercury – pasi sipas kritikave filmi përqëndrohet tek grupi Queen si dhe tek skenat e koncertit Live Aid. (Kujtojmë se aktori Rami Malek, për interpretimin e rolit kryesor ka fituar edhe një çmim Oscar si aktori më i mirë protagonist)! Një ndër katër statujat Oscar që filmi ka fituar...

6
559
0
Friday, 22 March 2019
Goran Bregoviç mbush 69 vjeç
Today

Goran Bregoviç është një nga muzikantët më të njohur ndërkombëtar nga Evropa Lindore.   Me origjinë boshnjake, ai është padyshim ndër këngëtarët më të dashur jo vetëm në Ballkan, por edhe famë të padiskutueshme ndërkombëtare. Nëse sot zhvillon ture dhe koncerte kudo nëpër botë, gjithçka në karrierën e tij ka nisur kur ishte djalosh i ri, si lider i “Bjielo Dugme”, (1974 – 1989) një nga bandat më të njohura rock të ish Jugosllavisë. Më tej ka vazhduar karrierën me...

6
890
0
Friday, 22 March 2019
The Vinyl Factory
Vinyl

The Vinyl Factory, njihuni me një ndër fabrikat më të rëndësishme për stampimin e vinyl-it   “The Vinyl Factory” është e vetmja fabrikë e madhe për stampimin e vinyl-it në Britani të Madhe. E vendosur në Hayes në perëndim të Londrës, ajo ishte qendra e gjallë e prodhimit të muzikës në zemër të industrisë muzikore britanike. “The Vinyl Factory” vazhdon të prodhojë vinyl-et më të lakmuar në planet, me makineri origjinale të përdorur për Beatles, Pink Floyd, Sex Pistols dhe...

6
649
0
Thursday, 21 March 2019
Duff McKagan me album të ri!!!
News

Pasi ka publikuar këngën e parë, “Tenderness”, që i përket albumit me të njëjtin titull, basisti i “Guns N ‘Roses”, Duff McKagan, ka zbuluar një tjetër këngë nga albumi. Ajo mban titullin “Chip Away” Albumi i ri si solist, do të dalë më 31 gusht të kësaj vere. Duke komentuar këngën, basisti i grupit legjendar ka rrëfyer se kënga e re, “Chip Away” është në një farë mënyre kundër lajmeve kabllore dhe agjendave të tyre, që bëhen për dollarin e...

6
612
0
Wednesday, 20 March 2019
Woodstock 50; në skenë do të ngjiten …
News

…  Robert Plant, Greta Van Fleet, The Killers, Black Keys, Imagine Dragons etc   Michael Lang, promotor i tre ditëve legjendare të paqes, dashurisë dhe muzikës, pesëdhjetëvjetori i të cilit do të mbahet në mes të gushtit të ardhshëm, njoftoi organizimin e “Woodstock 50”, një ngjarje festive, e cila do të konkurrojë Live Nation – që do të mbahet, përsëri në të njëjtën ditë, në Bethel Woods. Kështu nga 16-18 gusht të verës që kemi përapara, në Watkins Glen, një...

4
621
0
Wednesday, 20 March 2019
“ALMA”, Albumi i ri nga Enrico Ruggeri
News

Ka dalë në treg albumi më i ri i kantautorit italian Enrico Ruggeri, me titull “Alma”, të cilin autori e përcakton si ndër më të rëndësishmit e jetës së tij.   Disku është paraprirë nga kënga “Come lacrime nella pioggia” dhe shoqërohet nga një klip. Veçori e albumit është se është regjistruar “live”, me këngë të kënduara drejtpërsëdrejti, në Anyway Studio dhe përmban 11 këngë, ku veçojmë edhe një bashkëpunim me Ermal Meta, me titull “Un pallone”. Enrico...

6
650
0
Tuesday, 19 March 2019
Madonna ne Eurovizionin e Izraelit?!
News

Madonna e ftuar në Eurovizion?! Për një milion e gjysëm Euro… why not?!   Një mysafir i jashtëzakonshëm mund të arrijë në Eurovision Song Contest në Tel Aviv: mbretëresha e pop-it. Sipas disa gazetave izraelite, Madonna do të performojë në mbrëmjen finale, të shtunën më 18 maj, dy këngë. Ka shumë gjasa që të këndojë një nga hitet e saj më të njohura, si dhe një këngë nga albumi i ri, që parashikohet të dalë shpejt në treg. Për pjesmarrjen...

5
766
0
Saturday, 16 March 2019
« Previous Page