Francesco De Gregori mbush 68 vjeç!
Today

Sot, 68 vjeç është një nga artistët më të rëndësishëm të muzikës italiane, i aftë për të pushtuar breza italianësh edhe pas shumë vitesh, duke ruajtur hijeshinë e tij si poet dhe kompozitor.   Ne, si njohës dhe ndjekës pasionant të muzikës më të mirë italiane, nuk kishim se si linim jashtë lajmin për ditëlindjen e një personi, emrin e të cilit kemi dëgjuar të përmendet me adhurim, nga gjithkush që bën dhe e do muzikën në Itali. E kemi...

4
714
0
Thursday, 04 April 2019
Bruce Dickinson: diferenca mes pilotimit dhe të kënduarit live
Today

Te gjithe e dine qe kengetari dhe frontmani i grupin rock britanik Iron Maiden eshte pilot profesionist avionesh. Nje prej formave me te medha te publicitetit te bandes britanike ne dekada ka qene grupi levizte vetem me avion (i quajtur Ed Force One) nga qyteti ne qytet dhe se se avioni i grupit pilotohej nga vete kengetari i grupit,Bruce Dickinson. Por jo vetem. Bruce piloton linja normale avionesh dhe madje para pak kohesh ishte edhe ne Rinas duke pilotuar Albawings...

2
687
0
Thursday, 04 April 2019
Fiorella Mannoia: Quello che gli “anni” non dicono!
Today

Interpretuesja romane feston sot ditëlindjen. Le t’i përshkruajmë së bashku etapat më themelore të karrierës së saj të jashtëzakonshme.   Karriera diskografike e këngëtares italiane Fiorella Mannoia, nis në fund të viteve 60, por u ngrit fuqishëm në fillim të viteve 1980. Artistja romane, e lindur më 4 prill 1954, është një nga zërat më të dashur të muzikës italiane. Ajo ka realizuar gjithsejt 39 albume, 5 filma dhe disa prezantime dinjitoze në festivalin e Sanremos. Sot, më 4 prill...

4
773
0
Thursday, 04 April 2019
30 vjet nga dasma e çuditshme e pop rock-ut
Today

Ish basisti i Rolling Stones Bill Wyman u kthye në policinë britanike pasi u shfaqën raporte që sugjeronin se ai nisi një marrëdhënie seksuale me gruan e tij të dytë, Mandy Smith, kur ajo ishte vetem 14 vjeçe!     Te lidhur prej vitesh ne fakt, The Stones 52 vjecar e priti Mandy-n deri sa u be 18 vjece per tu martuar me te me 2 Qershor 1989.   Mandy Smith pati nje karriere si kengetare e njohur e pop...

3
613
0
Thursday, 04 April 2019
Miguel Bosé, portreti i artistit që u rrit nga Picasso dhe Hemingway
Today

Sot ai bën 63 vjeç. Këngëtar, sigurisht. Por edhe kompozitor, aktor dhe balerin. Artisti për të cilin po flasim është Luis Miguel González Bosé, i njohur thjesht si Miguel Bosé, pesëdhjetë vite karrierë mbi shpatulla, një diskografi që përmbledh një vitrinë albumesh në studio dhe një filmografi prej 30 titujsh. Miguel Bosé, u bë i dashur për publikun shqiptar, falë televizionit italian, ku ai performoi në disa formate të rëndësishme, gjatë viteve ’80-’90. Ka lindur në Panama, nga një aktore...

4
685
0
Wednesday, 03 April 2019
Jovanotti, ndjek trendin, hap radio online
News

Jova Beach Party, seria e koncerteve festive të Jovanotit në plazhet italiane, që janë programuar për sezonin e verës, do të ketë edhe një radio zyrtare. Këtë gjë e ka konfirmuar kantuautori, duke u demostruar fansave të tij edhe ndonjë jingle të realizuar për radion e re.   Radio, do të debutojë online dhe do të jetë gati pas rreth një muaji. Për të është përgatitur edhe një aplikacion me emrin Jova Beach Party, përmes të cilit fansët do të...

4
526
0
Wednesday, 03 April 2019
“Livin’ on a prayer”! Në kroçierë me Bon Jovi-n në Mesdhe
News

Nëse jeni fans i Jon Bon Jovi-t, dy kroçiera që do të nisen gjatë këtij viti, mund të bëhen pjesë e udhëtimit tuaj. Njëra ka si destinacion Mesdheun, ndërsa tjetra Karaibet. Eshtë një mundësi shumë e mirë për të shkuar në një cep tjetër të botës me kroçierë, bashkë me idhullin tuaj rock.   Norvegian Jade ne te cilen do te lundrojne Bon Jovi me 2200 fansa te tij ne Mesdhe E quajtur “Runaway to Paradise”, të dyja kroçierat do...

3
554
0
Sunday, 31 March 2019
« Previous PageNext Page »