Madonna

9 Feb 1985 Madonna
Today

Madonna started a three-week run at No.1 on the US album chart with ‘Like A Virgin’, a No.3 hit in the...

Like
72
0
Wednesday, 09 February 2022
MADONNA DO TE JETE MADAME X NE ALBUMIN E RI
News

Do te titullohet “Madame X” albumi i ri i Madonna-s, pasuesi ideal i “Rebel Heart” te 2015-es: eshte zbuluar nga vete popstarja amerikane gjate dites se sotme ne instagramin e saj me ane te nje videoje.   View this post on Instagram Welcome to the World of Madame ❌. ………………… @nunoxico @stevenkleinstudio A post shared by Madonna (@madonna) on Apr 14, 2019 at 8:41am PDT   “Madame X eshte nje agjente sekrete qe udheton rreth botes, nderron identitet, lufton per...

2
999
0
Sunday, 14 April 2019
Madonna ne Eurovizionin e Izraelit?!
News

Madonna e ftuar në Eurovizion?! Për një milion e gjysëm Euro… why not?!   Një mysafir i jashtëzakonshëm mund të arrijë në Eurovision Song Contest në Tel Aviv: mbretëresha e pop-it. Sipas disa gazetave izraelite, Madonna do të performojë në mbrëmjen finale, të shtunën më 18 maj, dy këngë. Ka shumë gjasa që të këndojë një nga hitet e saj më të njohura, si dhe një këngë nga albumi i ri, që parashikohet të dalë shpejt në treg. Për pjesmarrjen...

5
805
0
Saturday, 16 March 2019