Firmos edhe ti qe Ozzy Osbourne te behet Sir

Firmos edhe ti qe Ozzy Osbourne te behet Sir

3
692
0
Sunday, 31 March 2019
News
Nje peticion online per te kurorezuar Ozzy-n, ka arritur 7500 firma deri me tani.
Voto edhe ti nese je fans i Ozzy-t ne kete link KETU
Peticioni i publikuar nga the change.org petition thote se Ozzy duhet te behet Sir (Zoteri) ne listen e Mbretereshes per te festuar kontributin e tij ne muzike me grupin Black Sabbath dhe si solo artist ne 50 vite.

 

“Per 5 dekada Mr Osbourne ka argetuar boten ,me muziken e tij qe nga viti 1968 me Black Sabbath.
“Me gjithe famen e madhe qe ai arriti, Ozzy kurre nuk e harroi shtepine dhe miqte ne Birmingham, dhe flet krenar per vendin e lindjes.
Ozzy merr pjese vazhdimisht ne bamiresi te ndryshme ne vendin e tij.
“Ozzy eshte i pari qe ka fituar nje Yll ne Birmingham Walk of Stars in Broad street. Ai gjithashtu eshte nderuar me Yll ne Hollywood Walk of Fame.
Ozzy ka performuar dy here ne Pallatin Mbreteror – Nje here per festimet e Jubileut te Mbretereshes dhe nje here per nje Performance Muzikore Mbreterore.
Emri i tij eshte sinonim i industrise se argetimit nga me te rinjte deri tek me te moshuarit.

 

 

“Shume muzikante kane filluar karrieren e tyre ne festivalin Ozzfest qe Ozzy krijoi ne 90 pikerisht per kete qellim.

 

Ky peticion eshte i treti qe tenton per te kurorezuar Ozzy-n. i pari ne 2014-en arriti te mbledhe 21.000 firma.

 

I pyetur rreth kurorezimit per tu bere Sir, Ozzy eshte pergjigjur i entuziasmuar: “Te kurorezohem?! Nuk imagjinoj dot gje tjeter me te mire”
” dhe per me teper gruaja ime do te behet Zonje (Sharon). Do te merzitem nese nuk ndodh por gjithsesi kurre nuk mendoja se do te rrugetoja me shume se Aston (makina e famshme qe prodhohet ne Birmingham)

Adi Basha

Radioman

81 posts | 1 comments

http://www.radiobar-on.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *