News

IGGY POP NE KINEMA KETE VERE
News

 Legjenda e Punk-ut Iggy Pop do të marrë pjesë në filmin e ri “The Dead Don’t Die” përkrah protagonistit Bill Murray. Në film marrin pjesë edhe Danny Glover, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Selena Gomes , ndërkohe që kolona zanore interpretohet as më shumë e as më pak por nga Tom Waits. Ne fakt ne perzgjedhjen e Iggy-t si Zombie, regjizori Jim Jarmusch ka marre nje personazh te gatshem gjysem zombie dhe i eshte dashur shume pak grim...

5
737
0
Tuesday, 09 April 2019
Jovanotti, ndjek trendin, hap radio online
News

Jova Beach Party, seria e koncerteve festive të Jovanotit në plazhet italiane, që janë programuar për sezonin e verës, do të ketë edhe një radio zyrtare. Këtë gjë e ka konfirmuar kantuautori, duke u demostruar fansave të tij edhe ndonjë jingle të realizuar për radion e re.   Radio, do të debutojë online dhe do të jetë gati pas rreth një muaji. Për të është përgatitur edhe një aplikacion me emrin Jova Beach Party, përmes të cilit fansët do të...

4
553
0
Wednesday, 03 April 2019
“Livin’ on a prayer”! Në kroçierë me Bon Jovi-n në Mesdhe
News

Nëse jeni fans i Jon Bon Jovi-t, dy kroçiera që do të nisen gjatë këtij viti, mund të bëhen pjesë e udhëtimit tuaj. Njëra ka si destinacion Mesdheun, ndërsa tjetra Karaibet. Eshtë një mundësi shumë e mirë për të shkuar në një cep tjetër të botës me kroçierë, bashkë me idhullin tuaj rock.   Norvegian Jade ne te cilen do te lundrojne Bon Jovi me 2200 fansa te tij ne Mesdhe E quajtur “Runaway to Paradise”, të dyja kroçierat do...

3
580
0
Sunday, 31 March 2019
Firmos edhe ti qe Ozzy Osbourne te behet Sir
News

Nje peticion online per te kurorezuar Ozzy-n, ka arritur 7500 firma deri me tani. Voto edhe ti nese je fans i Ozzy-t ne kete link KETU Peticioni i publikuar nga the change.org petition thote se Ozzy duhet te behet Sir (Zoteri) ne listen e Mbretereshes per te festuar kontributin e tij ne muzike me grupin Black Sabbath dhe si solo artist ne 50 vite.   “Per 5 dekada Mr Osbourne ka argetuar boten ,me muziken e tij qe nga viti...

3
632
0
Sunday, 31 March 2019
STING RISJELL ME TE MIRAT E KARRIERES NE “MY SONGS”
News

Sting: versione të reja të ‘Demolition Man’, ‘Desert Rose’ e ‘Brand New Day’3 këngët bëjnë pjesë në albumin e ri “My Songs” te basistit dhe solistit te njohurSting ka prezantuar versione të reja të tre prej këngevë më të njohura, “Demolition Man”, “Desert Rose” e “Brand New Day”, pjesë të albumit të tij të ardhshëm, “My Songs”, që do të dalë me 24 Maj.     “My Songs” do të shohë Sting të riinterpretoje këngët më të...

5
740
0
Friday, 29 March 2019
Rikthehen Rammstein: provokojnë nacionalizmin me 9 minuta klip
News

Nëntë minuta klip, me një prodhim gati hollywood-ian që e bën të duket më shumë si një film me metrazh të shkurtër: Rammstein janë rikthyer!   Klipi i ri i Rammstein, “Deutschland”, është më në fund në internet dhe mund të shihet nga të gjithë. Dhe duhet thënë se polemikat kanë nisur para se klipi të dilte, duke pasur parasysh mënyrën provokuese të veshjes të anëtarëve të bandës me të cilën shfaqen. Ata të gjithë janë veshur si...

4
798
0
Friday, 29 March 2019
Sherr komshinjsh mes Robbie Williams dhe Jimmy Page
News

Jimmy Page, i Led Zeppelin, ka folur publikisht për herë të parë në lidhje me pretendimet se fqinji, Robbie Williams, ka imituar “Black Sabbath” për ta fyer atë. Historia nis në dhjetor, kur Jimmy humbi betejën e tij pesë vjeçare me anëtarin e ish-Take That, pasi Kensington and Chelsea Council, miratoi kërkesën e Williams për të ndërtuar një pishinë nëntokësore në shtëpinë e tij në Londrën perëndimore.     Legjenda e kitarës frikësohet se gjatë gërmimit për pishinën...

4
668
0
Friday, 29 March 2019