I VDEKUR NE 2010-EN NGJITET NE SKENE NE 2019-EN
News

Ronnie James Dio është definicioni i shprehjes  që arti te bën te pavdekshëm.   Në fakt tek Ronald James Padavona , i mbiquajtur Dio  kemi dy komponentë që e bejnë të tillë; talenti (vokali) dhe epiteti artistik Dio (Zoti).   Eyeillusion studio do të risjellë në turne në Amerike këngëtarin me anë te hologramit.   Me të mbi skenë do të ngjiten për “ta shoqëruar ” të gjithë ish-anëtarët e bandës së tij me të cilët ai bëri turin e...

5
681
0
Tuesday, 09 April 2019
IGGY POP NE KINEMA KETE VERE
News

 Legjenda e Punk-ut Iggy Pop do të marrë pjesë në filmin e ri “The Dead Don’t Die” përkrah protagonistit Bill Murray. Në film marrin pjesë edhe Danny Glover, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Selena Gomes , ndërkohe që kolona zanore interpretohet as më shumë e as më pak por nga Tom Waits. Ne fakt ne perzgjedhjen e Iggy-t si Zombie, regjizori Jim Jarmusch ka marre nje personazh te gatshem gjysem zombie dhe i eshte dashur shume pak grim...

5
666
0
Tuesday, 09 April 2019
PATTY PRAVO SOT 71
Today

Sot Patty Pravo ploteson 71 vite.   Me poshte nje liste me kenget me te mira qe e perfaqesojne kengetaren veneciane nga paraqitjet e saj ne Sanremo por edhe nga sukseset e saj me te medha komerciale.   Para performances se saj ne Sanremo 2019 ajo prezantoi edhe albumin e saj te ri RED     Patty Pravo debutoi ne 1966 dhe mbeti e sukseshme dhe ne mode deri ne vitet 70.   Ajo u rikthye ne vitet 90 per...

5
1034
2
Tuesday, 09 April 2019
THE STAR WAS BORN 43 VJET ME PARE
Today

Filmi “i suksesshem” i Lady Gaga dhe Bradley Cooper “A Star Is Born ” eshte vetem nje risjellje ne kohe e filmit me te njejtin titull te luajtur ne 76-en dhe i premiuar me Oscar nga Barbara Streisand dhe Kris Kristofferson.   Ndryshimi i vetem eshte qe kolona zanore e 76-es mban titullin “Evergreen -A Star Is Born” ndersa ne 2018-en “Shallow -A Star Is Born”   Mesa duket arti kinematografik dhe muzikor i para viteve 90 , ashtu si...

6
755
0
Sunday, 07 April 2019
KUSH ESHTE ME E NJOHUR KENGA APO FILMI?
Today

“Take My Breath Away” eshte nje prej kolonave zanore qe e ka ndihmuar realisht filmin me te famshem te Tom Cruise “Top Gun”, te behej nje nder me te shiturat.   Te themi te verteten ishte tema e dashurise e trajtuar ne kete film, qe ndikoi ne kete drejtim, pasi kenga u realizua per nje skene te nxehte dashurie. Kenga u kendua nga grupi Berlin dhe fitoi Oscarin, si kenga me e mire origjinale duke u identifikuar ne menyre te...

6
853
0
Saturday, 06 April 2019
UNË I PASHË NIRVANA-T LIVE 25 VJET MË PARË
Today

Materialet e publikuara sot nga Radio Bar në 25 vjetorin e vdekjes së Kurt Cobain kanë zgjuar jo vetëm reagime, por edhe nostalgjinë e miqve të Radio Bar.   Disa nga lexuesit dhe dëgjuesit tanë kanë nxjerrë reliket e tyre nga sirtaret e kujtimeve dhe na i kanë dërguar në adresat tona të kontaktit.   Fotoja më poshtë vjen nga një ndjekës i yni në Torino, në të cilën tregohet bluza që ka mbajtur në koncertin e Nirvana-ve ne Itali,...

6
757
0
Friday, 05 April 2019
JA SI ËSHTË PERCJELLË “IKJA” E COBAIN NGA RADIOT SHQIPTARE NË1994 (audio)
Today

Siç e di dhe mund të na kuptojë vetëm brezi ynë, muzika e viteve 80-90, kishte një impakt të rëndësishëm në jetën e secilit prej nesh.   Të rinjtë dëgjonin dhe ndiqnin stilin e jetës se rockstar-ëve të kohës. Ndoshta në ditët e sotme kjo muzike duket shumë periferike në jetën tonë të përditshme por në fillim të viteve 90, ishte një shtysë e fuqishme drej asaj që kërkonim të bënim e të jetonim.   Gjatë punës për të ndërtuar...

7
1188
1
Friday, 05 April 2019
« Previous PageNext Page »