Fiorella Mannoia

Fiorella Mannoia: Quello che gli “anni” non dicono!
Today

Interpretuesja romane feston sot ditëlindjen. Le t’i përshkruajmë së bashku etapat më themelore të karrierës së saj të jashtëzakonshme.   Karriera diskografike e këngëtares italiane Fiorella Mannoia, nis në fund të viteve 60, por u ngrit fuqishëm në fillim të viteve 1980. Artistja romane, e lindur më 4 prill 1954, është një nga zërat më të dashur të muzikës italiane. Ajo ka realizuar gjithsejt 39 albume, 5 filma dhe disa prezantime dinjitoze në festivalin e Sanremos. Sot, më 4 prill...

4
813
0
Thursday, 04 April 2019