SHTEPITE E FEMIJERISE SE ROCKSTAREVE

7
1342
FOTOBAR
29 March 2019
40 Stansfield Road në Brixton ku u rrit David Jones - i njohur si David Bowie. Prona sot vlen 1.5 milion Euro.
Axl Rose jetoi në këtë shtëpi në Lafayette, Indiana nga 1962 deri në 1982.
E restauruar ne 2014 fale fondeve nga Arkansas State University, shtepia e femijerise e Johnny Cash ndodhet ne Dyess, Arkansas
Keith Richards kaloi 6 vite te jetes se tij ne kete shtepi siper luleshitesit ne Dartford, Kent.
Lars Ulrich jetoi ne kete shtepi me arkitekture te vecante ne Hellerup, Danimarke deri ne moshen 17 vjecare.
Ne moshen 17 vjeçare, Freddie Mercury dhe familja e tij lanë Zanzibarin për te jetuar ne këtë shtëpi modeste në Gladstone Road në Feltham, Middlesex
Njeri nga 6 femijet, Ozzy Osbourne kaloi vitet e tij formative ne kete shtepi te vogel me dy dhoma gjumi ne Lodge Road ne Aston.
Prinderit e Paul ‘Bono’ Hewson e blene kete shtepi ne Cedarwood Road, Dublin 7 jave para se ai te lindte ne 1960-en e ku kaloi te gjithe femijerine
Ringo Starr lindi ketu ne 9 Madryn Street ne Liverpool. Ne 2015-en kjo shtepi u shpetua nga rrenimi
Shtepia e femijerise e Kurt Cobain ne Aberdeen, Washington, e cila ka ende te vizatuar ne murin e dhomes se gjumit me grafit Led Zeppelin, nga vete Kurt.
Shtepia e femijerise e Sir Paul McCartney-t ne 20 Forthlin Road ne Allerton, ne jug te Liverpool-it. ajo eshte nje ndertese e listuar nga viti 2012
Shtepia e Jim Morrison ne Albuquerque, New Mexico ku jetoi femijerine nderkohe qe i jati punonte ne bazen ajrore Kirtland Air Force Base.
Sir Mick Jagger-in e sollen ketu ne kete shtepi ne Dartford, Kent. Shoku i tij i ardhshem, Keith Richards jetonte ne cep te rruges
Tashme e restauruar dhe e listuar si ndertese e Grades se Dyte, kjo eshte shtepia e John Lennon me adrese 251 Menlove Avenue ne Liverpool ne te cilen jetoi hallen e tij nga 1945 deri ne 1963.
share
WP RSS Plugin on WordPress