THOM YORKE SI METALLICA-T POR ME FILARMONINE E PARISIT

THOM YORKE SI METALLICA-T POR ME FILARMONINE E PARISIT

4
932
0
Thursday, 11 April 2019
News

Eshte nje periudhe inspirimi per Thom Yorke mbas kolones zanore per remak-un e Suspiria.

 

Lideri i Radiohead eshte kthyer ne pune per realizimin e albumit te ri si solist i cili percaktohet si shume ndryshe nga cfare kemi degjuar deri me tani.

 

Ne listen e kengeve te ketij albumi, padyshim bejne pjese edhe dy kenge te cilat ai i ka performuar live ne Minimalist Dream House, nje koncert i vecante i organizuar me Filarmonine e Parisit , te dielen e 7 prillit

 

Gjate mbremjes Yorke ka prezantuar dy kenge te reja: Gawpers, e interpretuar nen shoqerine e duos se pianisteve franceze Katia e Marielle Labèque, dhe kompozimi i tij i pare klasik Don’t Fear the Light.

 

Ketu ne video eshte Gawpers e regjistruar live nga ky koncert.

 

Adi Basha

Radioman

77 posts | 1 comments

http://www.radiobar-on.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

WP RSS Plugin on WordPress