KEITH I PRODIGY KA VRARE VEHTEN

KEITH I PRODIGY KA VRARE VEHTEN

4
693
0
Thursday, 11 April 2019
News

Nje jave nga lajmi i vdekjes se liderit te Prodigy, Keith Flint, autoritetet konfirmojne se kengetari ka vrare veten. ne shtepine e tij ne Essex.

 

Lajmi i vetvrasjes u perhap fillimisht nga miku i tij i bandes Liam Howlett, tastieristi i Prodigy me ane te nje postimi ne rrjetet sociale.

 

Keith Flint do te mbushte 50 vjec ne shtator 2019.

 

 

The Prodigy jane nje bande elektronike nga Essex i Britanise, te formuar ne 1990 nga tastieristi dhe tekstshkruesi Liam Howlett.

 

Banda formohej nga MC dhe vokalisti Maxim, balerini dhe vokalisti tashme i ndjere, Keith Flint dhe balerini dhe tastieristi per koncerte live Leeroy Thornhill.

 

 

Prodigy kane realizuar deri tani 9 albume dhe videoklipin e fundit e kane reklamuar me 6 Dhjetor te vitit te kaluar.

 

Adi Basha

Radioman

77 posts | 1 comments

http://www.radiobar-on.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.