IGGY POP NE KINEMA KETE VERE

IGGY POP NE KINEMA KETE VERE

5
710
0
Tuesday, 09 April 2019
News

Legjenda e Punk-ut Iggy Pop do të marrë pjesë në filmin e ri “The Dead Don’t Die” përkrah protagonistit Bill Murray.

Në film marrin pjesë edhe Danny Glover, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Selena Gomes , ndërkohe që kolona zanore interpretohet as më shumë e as më pak por nga Tom Waits.

Ne fakt ne perzgjedhjen e Iggy-t si Zombie, regjizori Jim Jarmusch ka marre nje personazh te gatshem gjysem zombie dhe i eshte dashur shume pak grim per rolin 🙂

 

 

Kjo nuk eshte prezenca e pare e Iggy Pop ne nje film.

Ne 2016-en ai morri pjese perkrah Lemmy Kilmister, Josh Homme, Slash, dhe Tom Araya, ne “the loudest silent movie on earth”, Gutterdämmerung.

 

 

Ndersa video me poshte eshte per ata qe nuk e njohin dhe e paragjykojne Iggy-n nga pamja 🙂

 

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/6bLOjmY–TA” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

 

Kengen “China Girl” shume prej jush e njohin nga David Bowie por ne fakt versioni origjinal i kenges eshte kompozuar dhe kenduar nga Iggy Pop me heret e me pas ju dhurua Dukes se Bardhe per ta risjelle ne versionin e tij.

 

Adi Basha

Radioman

77 posts | 1 comments

http://www.radiobar-on.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

WP RSS Plugin on WordPress