Spice Girls Scoop: Mel B ka bërë seks me Gary Halliwell!
News

Një “bombë” ka shpërthyer në shtëpinë e Spice Girls!   Ekzaktësisht kur duhen edhe dy muaj nga data e parë e turneut, ku do të shohim ish pjestaret e grupit të viteve ’90 të kthehen të këndojnë së bashku, një tur që është planifikuar të nisë nga Dublini me datë 24 maj, një nga vajzat, Mel B, zbuloi se ajo kishte kryer marrëdhënie seksuale me shoqen e saj të grupit, Geri Halliwell. Në të shkuarën, Mel B kishte bërë të...

5
92
0
Sunday, 24 March 2019
Motley Crue – Pjesa “E Piset” e bandes me te famshme te Rock-ut
New Hits

Doli filmi më i ri autobiografik i një prej bandave me “Fobulous” të muzikës Rock në botë, THE DIRT of MOTLEY CRUE. Duke xhiruar filmin banda 60 vjeçare gjeti energji për te kompozuar e regjistruar edhe dy këngë të reja “Ride With The Devil” dhe “Crash And Burn” përvec koverit që i bënë këngës “Like a Virgin” të Madonës. Eshtë si ujët e pakët në ditët e sotme të dëgjosh këngë Rock të reja të bëra me miellin me të...

5
106
0
Sunday, 24 March 2019
Filmi për Elton John, +18 apo në shoqërinë e prindërve!
News

Filmi për Elton John, drogë, sex e rock n roll   Kur duhet vetëm pak kohë që të shfaqet filmi biografik, dedikuar rrugës së jetës dhe të artit të Elton John, me titull “Rocketman”, diskutimet mes stafit të filmit dhe prodhuesit “Paramount”, janë akoma pa një konkluzion. “Hollywood Reporter” shkruan se filmi do të shoqërohet nga një simbol censurimi (për t’u parë vetëm nga të rriturit ose të miturit në praninë e një të rrituri). I tërë filmi në fakt,...

6
139
1
Saturday, 23 March 2019
74 vitet e Franco Battiato
Today

Pret sot harkun e 74 viteve Franco Battiato, muzikant ekperimentues dhe ambasador i muzikes pop ne Itali me gjysem shekulli karriere. Shume prej kengeve te tij jane risjelle ne kohe nga grupe te ndryshme si “Cerco un centro di gravita permanente”, pjese e albumit “La Voce Del Padrone” e vitit 1981 e risjelle nen ritmet Italo Dance 20 vjet me pas nga Eiffel 69  ...

7
77
0
Saturday, 23 March 2019
46 vjet nga The Dark Side Of The Moon
Today

Pink Floyd: “The dark side of the moon” mbush 46 vjeç   Nëse ekziston një album “epokal”, pa dyshim, ai është “The dark side of the moon”nga Pink Floyd, që sot mbush 46 vjeç. Nuk është albumi më i shitur në historinë e muzikës rock – megjithëse janë mbi 45 milion kopje të shitura- por sigurisht është një ndër më të rëndësishmit. Përmendim një fakt: kur doli në treg në vitin 1973, nuk kishte asnjë dyqan Hi-Fi që nuk e...

7
105
0
Saturday, 23 March 2019
“Bohemian Rhapsody”, një video sqaron gabimet e filmit
News

“Bohemian Rhapsody”, shume gabime per nje Oscar! Video qe sqaron gabimet e filmit!   Shumë është diskutuar për “Bohemian Rhapsody”, filmin që fokuson jetën dhe karrierën e yllit të rock-ut, Freddie Mercury – pasi sipas kritikave filmi përqëndrohet tek grupi Queen si dhe tek skenat e koncertit Live Aid. (Kujtojmë se aktori Rami Malek, për interpretimin e rolit kryesor ka fituar edhe një çmim Oscar si aktori më i mirë protagonist)! Një ndër katër statujat Oscar që filmi ka fituar...

6
98
0
Friday, 22 March 2019
Goran Bregoviç mbush 69 vjeç
Today

Goran Bregoviç është një nga muzikantët më të njohur ndërkombëtar nga Evropa Lindore.   Me origjinë boshnjake, ai është padyshim ndër këngëtarët më të dashur jo vetëm në Ballkan, por edhe famë të padiskutueshme ndërkombëtare. Nëse sot zhvillon ture dhe koncerte kudo nëpër botë, gjithçka në karrierën e tij ka nisur kur ishte djalosh i ri, si lider i “Bjielo Dugme”, (1974 – 1989) një nga bandat më të njohura rock të ish Jugosllavisë. Më tej ka vazhduar karrierën me...

6
124
0
Friday, 22 March 2019