Miguel Bosé, portreti i artistit që u rrit nga Picasso dhe Hemingway
Today

Sot ai bën 63 vjeç. Këngëtar, sigurisht. Por edhe kompozitor, aktor dhe balerin. Artisti për të cilin po flasim është Luis Miguel González Bosé, i njohur thjesht si Miguel Bosé, pesëdhjetë vite karrierë mbi shpatulla, një diskografi që përmbledh një vitrinë albumesh në studio dhe një filmografi prej 30 titujsh. Miguel Bosé, u bë i dashur për publikun shqiptar, falë televizionit italian, ku ai performoi në disa formate të rëndësishme, gjatë viteve ’80-’90. Ka lindur në Panama, nga një aktore...

4
117
0
Wednesday, 03 April 2019
Madonna ia beson fytyrën e saj Moschino-s
News

Madonna, këngëtarja ikonike tashme 61 vjeçare, rend drejt një produkti kozmetik të kujdesit për lëkuren të branduar sipas albumit te saj, MDNA.   Brandi i ri i Maddy-t ka bashkepunuar ne partneritet me marken njohur italiane te luksit Moschino per te hedhur ne treg tre produkte super te shtrenjta te nje seti per lekuren.   Askush me mire se Madonna ne moshen e saj nuk mund te promovoje nje produkt kozmetik qe ju ben te dukeni 30 vjet me e...

4
100
0
Wednesday, 03 April 2019
Jovanotti, ndjek trendin, hap radio online
News

Jova Beach Party, seria e koncerteve festive të Jovanotit në plazhet italiane, që janë programuar për sezonin e verës, do të ketë edhe një radio zyrtare. Këtë gjë e ka konfirmuar kantuautori, duke u demostruar fansave të tij edhe ndonjë jingle të realizuar për radion e re.   Radio, do të debutojë online dhe do të jetë gati pas rreth një muaji. Për të është përgatitur edhe një aplikacion me emrin Jova Beach Party, përmes të cilit fansët do të...

4
81
0
Wednesday, 03 April 2019
“Livin’ on a prayer”! Në kroçierë me Bon Jovi-n në Mesdhe
News

Nëse jeni fans i Jon Bon Jovi-t, dy kroçiera që do të nisen gjatë këtij viti, mund të bëhen pjesë e udhëtimit tuaj. Njëra ka si destinacion Mesdheun, ndërsa tjetra Karaibet. Eshtë një mundësi shumë e mirë për të shkuar në një cep tjetër të botës me kroçierë, bashkë me idhullin tuaj rock.   Norvegian Jade ne te cilen do te lundrojne Bon Jovi me 2200 fansa te tij ne Mesdhe E quajtur “Runaway to Paradise”, të dyja kroçierat do...

3
107
0
Sunday, 31 March 2019
Firmos edhe ti qe Ozzy Osbourne te behet Sir
News

Nje peticion online per te kurorezuar Ozzy-n, ka arritur 7500 firma deri me tani. Voto edhe ti nese je fans i Ozzy-t ne kete link KETU Peticioni i publikuar nga the change.org petition thote se Ozzy duhet te behet Sir (Zoteri) ne listen e Mbretereshes per te festuar kontributin e tij ne muzike me grupin Black Sabbath dhe si solo artist ne 50 vite.   “Per 5 dekada Mr Osbourne ka argetuar boten ,me muziken e tij qe nga viti...

3
79
0
Sunday, 31 March 2019
CELINE – FIFTY WILL GO ON
Today

Këngëtarja kanadeze me zë të pakrahasueshëm, sot më 30 mars, mbush 51 vjeç. Shumë suksese në karrierën artistike, nisin ndoshta nga kënga e saj më e njohur, “My Heart Will Go On” e vitit 1998 kolonë zanore e filmit “Titanic”.   Albumi i saj “D’eux”, i viti 1995 u bë albumi më i shitur në gjuhën frënge i të gjitha kohërave.   Celine Dion ka fituar Festivalin Europian të Këngës, për vitin 1988, duke përfaqësuar Zvicrën me këngën “Ne Partez...

5
78
0
Saturday, 30 March 2019
“SLOWHAND” MBUSH 74 VJEÇ
Today

Eric Patrick Clapton ka lindur më 30 mars 1945 në Ripley, në Surrey. Sot ai mbush 74 vjeç! Kitarristi britanik ka nisur të luajë si gjysëm profesionist në vitin 1962, në moshën 17 vjeçare, me grupin britanik ‘The Roosters’, me të cilin është angazhuar për rreth një vit, për të hyrë më pas në Yardbirds – prej ku do të niste një karrierë yjesh. Janë të panumërt disqet në të cilët ai ka interpretuar me kitarrën e tij, ose ku...

5
94
0
Saturday, 30 March 2019