THOM YORKE SI METALLICA-T POR ME FILARMONINE E PARISIT
Music

Eshte nje periudhe inspirimi per Thom Yorke mbas kolones zanore per remak-un e Suspiria.   Lideri i Radiohead eshte kthyer ne pune per realizimin e albumit te ri si solist i cili percaktohet si shume ndryshe nga cfare kemi degjuar deri me tani.   Ne listen e kengeve te ketij albumi, padyshim bejne pjese edhe dy kenge te cilat ai i ka performuar live ne Minimalist Dream House, nje koncert i vecante i organizuar me Filarmonine e Parisit , te...

4
273
0
Thursday, 11 April 2019
NJE ANIJE E TERE NE DISPOZICION TE VASCO-S PER NE SARDENJA
News

Mbas lajmerimit per datat e koncerteve ne Sardenja per turneun NonStopLive2019 i fiksuar per ne Cagliari me 18 dhe 19 Qershor, Vasco Rossi ka dashur te beje dicka te vecante.   Per te trasnportuar mijra fansa ne ishull, do te inagurohet nje anije e ndertuar me temen BLASCO, nofka simbol e rokerit emilian....

3
249
0
Thursday, 11 April 2019
KEITH I PRODIGY KA VRARE VEHTEN
News

Nje jave nga lajmi i vdekjes se liderit te Prodigy, Keith Flint, autoritetet konfirmojne se kengetari ka vrare veten. ne shtepine e tij ne Essex.   Lajmi i vetvrasjes u perhap fillimisht nga miku i tij i bandes Liam Howlett, tastieristi i Prodigy me ane te nje postimi ne rrjetet sociale.   Keith Flint do te mbushte 50 vjec ne shtator 2019.     The Prodigy jane nje bande elektronike nga Essex i Britanise, te formuar ne 1990 nga tastieristi...

4
108
0
Thursday, 11 April 2019
EMERUESI I PERBASHKET MUZIKOR MES JUSH DHE FEMIJEVE TUAJ
Vinyl

Kjo liste eshte per ata prinder te cileve u ka ardhur ne maje te hundes duke degjuar gjithe diten muzike te Bang Bang-ut, me Peppa Pig, Masha, Orso,  apo kenget e festivaleve te femijeve te kujtdo shteti qofshin, italian apo shqiptar,  me derra e me rosa ne cdo tekst.   Me kete liste ju mund te argetoheni, jo vetem duke degjuar muzike cilesore, por ne te njejten kohe edhe kenge muzikalisht komode per femijet e mbi te gjitha “te shendetshme”...

4
252
0
Thursday, 11 April 2019
SOS NGA AVICII – SJELL KENGEN E RE
New Hits

“SOS”, “Save our souls”, eshte mesazhi qe vjen zakonisht kur kerkon ndihme nga urgjenca: Avicii e kishte titulluar pikerisht keshtu nje nga kenget e tij te fundit para vdekjes nje vit me pare. Nje titull kenge jo rastesore sipas Aloe Blacc, kengetarit te kesaj kenge por edhe te suksesit tjeter me Avicii “Wake Me Up”. “E ndjeja qe kjo kenge ishte paraprirese per kohen ne te cilen e shkroi” citon Blacc. Avicii ne 2016 u terhoq nga aktiviteti live per...

4
152
0
Thursday, 11 April 2019
SAGA E WHISKEY-T … DISA E PIJNE E DISA I KENDOJNE
Vinyl

“Whiskey in the Jar” eshte nje kenge tradicionale irlandeze e cila flet per nje tradheti bashkeshortore.   Kenga e famshme neper fshatrat irlandeze u regjistrua nga artiste te ndryshem profesioniste te viteve 50 por vetem The Dubliners e bene ate te njohur nderkombetarisht ne albumin e tyre te viteve 60.     Ne Amerike kenga u popullarizua nga The Highwaymen, te cilet e renditen ne albumin e tyre te 1962-ish Encore.   Por do te ishte serish nje bande irlandeze,...

5
348
0
Wednesday, 10 April 2019
I VDEKUR NE 2010-EN NGJITET NE SKENE NE 2019-EN
News

Ronnie James Dio është definicioni i shprehjes  që arti te bën te pavdekshëm.   Në fakt tek Ronald James Padavona , i mbiquajtur Dio  kemi dy komponentë që e bejnë të tillë; talenti (vokali) dhe epiteti artistik Dio (Zoti).   Eyeillusion studio do të risjellë në turne në Amerike këngëtarin me anë te hologramit.   Me të mbi skenë do të ngjiten për “ta shoqëruar ” të gjithë ish-anëtarët e bandës së tij me të cilët ai bëri turin e...

5
199
0
Tuesday, 09 April 2019