Traileri i dokumentarit per Michael Hutchence
News

Eshte publikuar traileri i pare “Mystify”, filmi mbi jeten e vrullshme te liderit te INXS, Michael Hutchence i cili vdiq ne 22 nentor 1997 ne moshen 37 vjecare. Ne dokumentar pervec deshmive te miqve dhe te afermve, vijne edhe filmime per here te pare nga raporti i tij me pop staren Kylie Minogue e cila flet vete ne film Gjithashtu ne film flet edhe ish e dashura tjeter , modelja Hellen Christinsen e cila tregon sesi Hutchence bente psikologun e...

2
208
0
Tuesday, 04 June 2019
GRUPET ME TE MIRA GJERMANE,  QE MBASE EDHE NUK E KENI DITUR SE JANE TE TILLE
Music

Edhe pse arti dhe kinemaja gjermane kanë bërë padyshim emër, njerëzit harrojnë t’i japin muzikës gjermane atë që i takon me të vërtetë. Kjo ka të ngjarë të jetë aksidentale pasi shumë nga këta artistë i këndojnë këngët e tyre tërësisht në anglisht. Disa nga këta grupe kanë përkthyer këngët e tyre në anglisht për të rritur audiencën, ndërsa të tjerë i kanë qëndruar besnik gjuhës dhe valëve të radios, duke u transmetuar më së shumti prej tyre. Nëse jeni...

3
421
0
Sunday, 05 May 2019
SHEKSPIRI, FRYMEZIMI ROCK QE VJEN PARA 403 VJETESH
Vinyl

A mundet një nga gjenite absolute të letërsisë botërore të mos ndikojë në punën e disa prej grupeve me te medha te muzikes Rock?!   Absolutisht jo!   Ne 403 vjetorin e vdekjes se gjeniut te letersise boterore William Shakespeare kemi vendosur t’ju sjellim disa nga artistet BIG te cilet kane cituar direkt pjese nga punet e dramaturgut nga Stratford-upon-Avon, per te pare se sa larg jane vargjet e pavdekshme te poetit britanik.   Nga Radiohead te Rush, duke kaluar...

3
300
0
Tuesday, 23 April 2019
FLORENCE THE MACHINE PER GAME OF THRONES
News

Mbas “Seven Devils” kenga e shkeputur nga albumi “Ceremonials” i 2011-es, e vendosur ne trailerin e sezonit te dyte te Game of Thrones,seriali i famshem rikthehet te bashkepunoje me Florence and the Machine. Banda e Florence Welch, ka kenduar kengen origjinale per serine e 2-te te sezonit te 8-te te filmit. Kenga titullohet “Jenny of Oldstones” dhe eshte shkruar nga kompozitori i te gjithe linjes muzikore te serialit, Ramin Djawadi.   Ketu video e re e Florence the Machine per...

3
318
0
Tuesday, 23 April 2019
ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”
News

Adele,30 vjece,  eshte ndare nga bashkeshorti i saj Simon Konecki, 45, vjec! Ne deklaraten zyrtare thuhet ” dakort per te rritur djalin sebashku me dashuri” Adele lindi djalin e saj Angelo ne 2012-en.  Ajo u martua me Konecki-n, nje investitor bankar mbas 5 vitesh njohjeje, ne 2016-en Adele eshte kengetarja me e shitur londineze me albumet e saj 19,21,25. Ata u martuan ne menyre private dhe sekrete ne 2016-en dhe Adele e beri zyrtare martesen vetem gjate cmimeve te 2017-es...

4
297
0
Saturday, 20 April 2019
A DO TE DESHTOJE WOODSTOCK 50?!
News

Nje atmosfere e keqe rreth  Woodstock 50, koncertit jubilar te festivalit historik qe parashikohet te mbahet me 16,17 e 18 Gusht ne Watkins Glen, ne New York. Dalja e biletave ne shitje , e parashikuar per kete te hene me date 22, eshte shtyre per dy jave mbas terheqjes se grupit Black Keys si bande kryesore e festivalit. Zerat jane hedhur poshte nga organizatori i ketij eventi, Michale Lang i cili thekson se nje superevent i tille nuk mund te...

4
256
0
Saturday, 20 April 2019
DIDO  “STILL ON MY MIND”
New Hits

Mbas 5 vitesh qetesi, doli albumi i ri i kengetares londoneze DIDO me titull “Still On My Mind”. Mbas kenges se pare te publikuar me 8 mars me titull “Hurricane” sot vjen me publikimin e kenges se dyte “Give You Up”. Ne maj Dido fillon turneun e saj mbas 15 vitesh per te mbeshtetur projektin e saj te ri.     Dido eshte kengetarja e dyte me e shitur londineze mbas Adele. Ne fillimet e saj ajo ka bashkepunuar me...

4
291
0
Saturday, 20 April 2019