News

Michael Bolton mbush 65 vjeç
News

Këngëtari amerikan ka një karrierë të gjatë e të sukseshme muzikore ku spikatin më së shumti duetet e tij me artistë të ndryshëm të mëdhenj! Le ta urojme Mr Bolton duke dëgjuar disa prej hiteve të tij....

3
652
0
Tuesday, 26 March 2019
Motley Crue – Pjesa “E Piset” e bandes me te famshme te Rock-ut
News

Doli filmi më i ri autobiografik i një prej bandave me “Fobulous” të muzikës Rock në botë, THE DIRT of MOTLEY CRUE. Duke xhiruar filmin banda 60 vjeçare gjeti energji për te kompozuar e regjistruar edhe dy këngë të reja “Ride With The Devil” dhe “Crash And Burn” përvec koverit që i bënë këngës “Like a Virgin” të Madonës. Eshtë si ujët e pakët në ditët e sotme të dëgjosh këngë Rock të reja të bëra me miellin me të...

5
656
0
Sunday, 24 March 2019
Filmi për Elton John, +18 apo në shoqërinë e prindërve!
News

Filmi për Elton John, drogë, sex e rock n roll   Kur duhet vetëm pak kohë që të shfaqet filmi biografik, dedikuar rrugës së jetës dhe të artit të Elton John, me titull “Rocketman”, diskutimet mes stafit të filmit dhe prodhuesit “Paramount”, janë akoma pa një konkluzion. “Hollywood Reporter” shkruan se filmi do të shoqërohet nga një simbol censurimi (për t’u parë vetëm nga të rriturit ose të miturit në praninë e një të rrituri). I tërë filmi në fakt,...

6
871
1
Saturday, 23 March 2019
“Bohemian Rhapsody”, një video sqaron gabimet e filmit
News

“Bohemian Rhapsody”, shume gabime per nje Oscar! Video qe sqaron gabimet e filmit!   Shumë është diskutuar për “Bohemian Rhapsody”, filmin që fokuson jetën dhe karrierën e yllit të rock-ut, Freddie Mercury – pasi sipas kritikave filmi përqëndrohet tek grupi Queen si dhe tek skenat e koncertit Live Aid. (Kujtojmë se aktori Rami Malek, për interpretimin e rolit kryesor ka fituar edhe një çmim Oscar si aktori më i mirë protagonist)! Një ndër katër statujat Oscar që filmi ka fituar...

6
586
0
Friday, 22 March 2019
Duff McKagan me album të ri!!!
News

Pasi ka publikuar këngën e parë, “Tenderness”, që i përket albumit me të njëjtin titull, basisti i “Guns N ‘Roses”, Duff McKagan, ka zbuluar një tjetër këngë nga albumi. Ajo mban titullin “Chip Away” Albumi i ri si solist, do të dalë më 31 gusht të kësaj vere. Duke komentuar këngën, basisti i grupit legjendar ka rrëfyer se kënga e re, “Chip Away” është në një farë mënyre kundër lajmeve kabllore dhe agjendave të tyre, që bëhen për dollarin e...

6
639
0
Wednesday, 20 March 2019
Woodstock 50; në skenë do të ngjiten …
News

…  Robert Plant, Greta Van Fleet, The Killers, Black Keys, Imagine Dragons etc   Michael Lang, promotor i tre ditëve legjendare të paqes, dashurisë dhe muzikës, pesëdhjetëvjetori i të cilit do të mbahet në mes të gushtit të ardhshëm, njoftoi organizimin e “Woodstock 50”, një ngjarje festive, e cila do të konkurrojë Live Nation – që do të mbahet, përsëri në të njëjtën ditë, në Bethel Woods. Kështu nga 16-18 gusht të verës që kemi përapara, në Watkins Glen, një...

4
650
0
Wednesday, 20 March 2019
“ALMA”, Albumi i ri nga Enrico Ruggeri
News

Ka dalë në treg albumi më i ri i kantautorit italian Enrico Ruggeri, me titull “Alma”, të cilin autori e përcakton si ndër më të rëndësishmit e jetës së tij.   Disku është paraprirë nga kënga “Come lacrime nella pioggia” dhe shoqërohet nga një klip. Veçori e albumit është se është regjistruar “live”, me këngë të kënduara drejtpërsëdrejti, në Anyway Studio dhe përmban 11 këngë, ku veçojmë edhe një bashkëpunim me Ermal Meta, me titull “Un pallone”. Enrico...

6
678
0
Tuesday, 19 March 2019