News

RINGRIHEN VAMPIRET E HOLLYWOOD-IT ALICE, JOE & JOHNNY
News

Hollywood Vampires – supergrupi i formuar nga kitarristi i Aerosmith Joe Perry, Alice Cooper dhe aktori Johnny Depp – lajmerojne me 21 Qershor daljen e albumit te tyre te ri “Rise”, kater vjet mbas albumit te tyre debutues. Mes kengeve te albumit “Rise” jane edhe tre kover: “Heroes” e David Bowie, e kenduar nga Johnny Depp, “People Who Died” e Jim Carroll Band dhe “You Can’t Put Your Arms Around A Memory” e Johnny Thunder, e kenduar nga Joe Perry....

2
839
0
Thursday, 18 April 2019
BOHEMIAN RHAPSODY I AFROHET 1 MILIARD $
News

“Bohemian Rhapsody” po arrin pragun e 1 miliard $ te ardhura ne nivel boteror.   The Hollywood Reporter, ka raportuar se fundjaven e kaluar u arrit shifra e 900 milion$ te ardhura, nga te cilat: 216.2 milion ne Ameriken e Veriut, 685.2 milion pertej Atlantikut, 13.9 milion ne Kine e 115.9 milion ne Japoni.   Ne renditjen e filmave me te shitur te 21st Century Fox, “Bohemian Rhapsody” renditet i katerti mbas “Avatar”, “Titanic” e “Star Wars: Episodi...

2
897
0
Monday, 15 April 2019
MADONNA DO TE JETE MADAME X NE ALBUMIN E RI
News

Do te titullohet “Madame X” albumi i ri i Madonna-s, pasuesi ideal i “Rebel Heart” te 2015-es: eshte zbuluar nga vete popstarja amerikane gjate dites se sotme ne instagramin e saj me ane te nje videoje.   View this post on Instagram Welcome to the World of Madame ❌. ………………… @nunoxico @stevenkleinstudio A post shared by Madonna (@madonna) on Apr 14, 2019 at 8:41am PDT   “Madame X eshte nje agjente sekrete qe udheton rreth botes, nderron identitet, lufton per...

2
886
0
Sunday, 14 April 2019
THOM YORKE SI METALLICA-T POR ME FILARMONINE E PARISIT
News

Eshte nje periudhe inspirimi per Thom Yorke mbas kolones zanore per remak-un e Suspiria.   Lideri i Radiohead eshte kthyer ne pune per realizimin e albumit te ri si solist i cili percaktohet si shume ndryshe nga cfare kemi degjuar deri me tani.   Ne listen e kengeve te ketij albumi, padyshim bejne pjese edhe dy kenge te cilat ai i ka performuar live ne Minimalist Dream House, nje koncert i vecante i organizuar me Filarmonine e Parisit , te...

4
822
0
Thursday, 11 April 2019
NJE ANIJE E TERE NE DISPOZICION TE VASCO-S PER NE SARDENJA
News

Mbas lajmerimit per datat e koncerteve ne Sardenja per turneun NonStopLive2019 i fiksuar per ne Cagliari me 18 dhe 19 Qershor, Vasco Rossi ka dashur te beje dicka te vecante.   Per te trasnportuar mijra fansa ne ishull, do te inagurohet nje anije e ndertuar me temen BLASCO, nofka simbol e rokerit emilian....

3
846
0
Thursday, 11 April 2019
KEITH I PRODIGY KA VRARE VEHTEN
News

Nje jave nga lajmi i vdekjes se liderit te Prodigy, Keith Flint, autoritetet konfirmojne se kengetari ka vrare veten. ne shtepine e tij ne Essex.   Lajmi i vetvrasjes u perhap fillimisht nga miku i tij i bandes Liam Howlett, tastieristi i Prodigy me ane te nje postimi ne rrjetet sociale.   Keith Flint do te mbushte 50 vjec ne shtator 2019.     The Prodigy jane nje bande elektronike nga Essex i Britanise, te formuar ne 1990 nga tastieristi...

4
581
0
Thursday, 11 April 2019
I VDEKUR NE 2010-EN NGJITET NE SKENE NE 2019-EN
News

Ronnie James Dio është definicioni i shprehjes  që arti te bën te pavdekshëm.   Në fakt tek Ronald James Padavona , i mbiquajtur Dio  kemi dy komponentë që e bejnë të tillë; talenti (vokali) dhe epiteti artistik Dio (Zoti).   Eyeillusion studio do të risjellë në turne në Amerike këngëtarin me anë te hologramit.   Me të mbi skenë do të ngjiten për “ta shoqëruar ” të gjithë ish-anëtarët e bandës së tij me të cilët ai bëri turin e...

5
646
0
Tuesday, 09 April 2019