News

Traileri i dokumentarit per Michael Hutchence
News

Eshte publikuar traileri i pare “Mystify”, filmi mbi jeten e vrullshme te liderit te INXS, Michael Hutchence i cili vdiq ne 22 nentor 1997 ne moshen 37 vjecare. Ne dokumentar pervec deshmive te miqve dhe te afermve, vijne edhe filmime per here te pare nga raporti i tij me pop staren Kylie Minogue e cila flet vete ne film Gjithashtu ne film flet edhe ish e dashura tjeter , modelja Hellen Christinsen e cila tregon sesi Hutchence bente psikologun e...

2
166
0
Tuesday, 04 June 2019
FLORENCE THE MACHINE PER GAME OF THRONES
News

Mbas “Seven Devils” kenga e shkeputur nga albumi “Ceremonials” i 2011-es, e vendosur ne trailerin e sezonit te dyte te Game of Thrones,seriali i famshem rikthehet te bashkepunoje me Florence and the Machine. Banda e Florence Welch, ka kenduar kengen origjinale per serine e 2-te te sezonit te 8-te te filmit. Kenga titullohet “Jenny of Oldstones” dhe eshte shkruar nga kompozitori i te gjithe linjes muzikore te serialit, Ramin Djawadi.   Ketu video e re e Florence the Machine per...

3
275
0
Tuesday, 23 April 2019
ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”
News

Adele,30 vjece,  eshte ndare nga bashkeshorti i saj Simon Konecki, 45, vjec! Ne deklaraten zyrtare thuhet ” dakort per te rritur djalin sebashku me dashuri” Adele lindi djalin e saj Angelo ne 2012-en.  Ajo u martua me Konecki-n, nje investitor bankar mbas 5 vitesh njohjeje, ne 2016-en Adele eshte kengetarja me e shitur londineze me albumet e saj 19,21,25. Ata u martuan ne menyre private dhe sekrete ne 2016-en dhe Adele e beri zyrtare martesen vetem gjate cmimeve te 2017-es...

4
261
0
Saturday, 20 April 2019
A DO TE DESHTOJE WOODSTOCK 50?!
News

Nje atmosfere e keqe rreth  Woodstock 50, koncertit jubilar te festivalit historik qe parashikohet te mbahet me 16,17 e 18 Gusht ne Watkins Glen, ne New York. Dalja e biletave ne shitje , e parashikuar per kete te hene me date 22, eshte shtyre per dy jave mbas terheqjes se grupit Black Keys si bande kryesore e festivalit. Zerat jane hedhur poshte nga organizatori i ketij eventi, Michale Lang i cili thekson se nje superevent i tille nuk mund te...

4
214
0
Saturday, 20 April 2019
DIDO  “STILL ON MY MIND”
New Hits

Mbas 5 vitesh qetesi, doli albumi i ri i kengetares londoneze DIDO me titull “Still On My Mind”. Mbas kenges se pare te publikuar me 8 mars me titull “Hurricane” sot vjen me publikimin e kenges se dyte “Give You Up”. Ne maj Dido fillon turneun e saj mbas 15 vitesh per te mbeshtetur projektin e saj te ri.     Dido eshte kengetarja e dyte me e shitur londineze mbas Adele. Ne fillimet e saj ajo ka bashkepunuar me...

4
231
0
Saturday, 20 April 2019
“VRIMA E ZEZE” E HAPESIRES DO TE QUHET “BLACK HOLE SUN”
News

Mbas publikimit te fotove te para te “Vrimes se Zeze” nga NASA me date 10 prill dhe publikimit te fotove te ngjashmerise me koverin e albumit “Superunknown” te Soundgarden, eshte hapur nje peticion per ta quajtur zbulimin e NASA-s “Black Hole Sun” ashtu sic ishte kenga me e njohur e ketij albumi.                         Vete Tom Morello, kitaristi dhe miku i te ndjerit Chris Cornell te Soundgarden eshte shprehur entuziast...

3
197
0
Saturday, 20 April 2019
RINGRIHEN VAMPIRET E HOLLYWOOD-IT ALICE, JOE & JOHNNY
New Hits

Hollywood Vampires – supergrupi i formuar nga kitarristi i Aerosmith Joe Perry, Alice Cooper dhe aktori Johnny Depp – lajmerojne me 21 Qershor daljen e albumit te tyre te ri “Rise”, kater vjet mbas albumit te tyre debutues. Mes kengeve te albumit “Rise” jane edhe tre kover: “Heroes” e David Bowie, e kenduar nga Johnny Depp, “People Who Died” e Jim Carroll Band dhe “You Can’t Put Your Arms Around A Memory” e Johnny Thunder, e kenduar nga Joe Perry....

2
276
0
Thursday, 18 April 2019