New Hits

DIDO  “STILL ON MY MIND”
New Hits

Mbas 5 vitesh qetesi, doli albumi i ri i kengetares londoneze DIDO me titull “Still On My Mind”. Mbas kenges se pare te publikuar me 8 mars me titull “Hurricane” sot vjen me publikimin e kenges se dyte “Give You Up”. Ne maj Dido fillon turneun e saj mbas 15 vitesh per te mbeshtetur projektin e saj te ri.     Dido eshte kengetarja e dyte me e shitur londineze mbas Adele. Ne fillimet e saj ajo ka bashkepunuar me...

4
234
0
Saturday, 20 April 2019
ACCEPT RIKTHEHEN DUKE SHARE JETEN
New Hits

Banda gjermane e heavy metal Accept kane nxjerre kengen e tyre te re “Life’s A Bitch”, nje dite pra fillimit te turit te tyre “Symphonic Terror” i cili nis rrugetimin neser date 20 prill nga Stadthalle Wuppertal ne Wuppertal, Germany.   Banda gjermane u udhehoq deri ne 2009-en nga Udo Dirkschneider duke ruajtur hegjemonine gjermane te bandes deri ne terheqjen e tij, vend ne te cilin erdhi amerikani Mark Tornillo me nje ngjashmeri fantastike te zerit te UDO-s.    ...

3
224
0
Friday, 19 April 2019
RINGRIHEN VAMPIRET E HOLLYWOOD-IT ALICE, JOE & JOHNNY
New Hits

Hollywood Vampires – supergrupi i formuar nga kitarristi i Aerosmith Joe Perry, Alice Cooper dhe aktori Johnny Depp – lajmerojne me 21 Qershor daljen e albumit te tyre te ri “Rise”, kater vjet mbas albumit te tyre debutues. Mes kengeve te albumit “Rise” jane edhe tre kover: “Heroes” e David Bowie, e kenduar nga Johnny Depp, “People Who Died” e Jim Carroll Band dhe “You Can’t Put Your Arms Around A Memory” e Johnny Thunder, e kenduar nga Joe Perry....

2
279
0
Thursday, 18 April 2019
THOM YORKE SI METALLICA-T POR ME FILARMONINE E PARISIT
Music

Eshte nje periudhe inspirimi per Thom Yorke mbas kolones zanore per remak-un e Suspiria.   Lideri i Radiohead eshte kthyer ne pune per realizimin e albumit te ri si solist i cili percaktohet si shume ndryshe nga cfare kemi degjuar deri me tani.   Ne listen e kengeve te ketij albumi, padyshim bejne pjese edhe dy kenge te cilat ai i ka performuar live ne Minimalist Dream House, nje koncert i vecante i organizuar me Filarmonine e Parisit , te...

4
274
0
Thursday, 11 April 2019
SOS NGA AVICII – SJELL KENGEN E RE
New Hits

“SOS”, “Save our souls”, eshte mesazhi qe vjen zakonisht kur kerkon ndihme nga urgjenca: Avicii e kishte titulluar pikerisht keshtu nje nga kenget e tij te fundit para vdekjes nje vit me pare. Nje titull kenge jo rastesore sipas Aloe Blacc, kengetarit te kesaj kenge por edhe te suksesit tjeter me Avicii “Wake Me Up”. “E ndjeja qe kjo kenge ishte paraprirese per kohen ne te cilen e shkroi” citon Blacc. Avicii ne 2016 u terhoq nga aktiviteti live per...

4
152
0
Thursday, 11 April 2019
STING RISJELL ME TE MIRAT E KARRIERES NE “MY SONGS”
New Hits

Sting: versione të reja të ‘Demolition Man’, ‘Desert Rose’ e ‘Brand New Day’3 këngët bëjnë pjesë në albumin e ri “My Songs” te basistit dhe solistit te njohurSting ka prezantuar versione të reja të tre prej këngevë më të njohura, “Demolition Man”, “Desert Rose” e “Brand New Day”, pjesë të albumit të tij të ardhshëm, “My Songs”, që do të dalë me 24 Maj.     “My Songs” do të shohë Sting të riinterpretoje këngët më të...

5
116
0
Friday, 29 March 2019
Rikthehen Rammstein: provokojnë nacionalizmin me 9 minuta klip
New Hits

Nëntë minuta klip, me një prodhim gati hollywood-ian që e bën të duket më shumë si një film me metrazh të shkurtër: Rammstein janë rikthyer!   Klipi i ri i Rammstein, “Deutschland”, është më në fund në internet dhe mund të shihet nga të gjithë. Dhe duhet thënë se polemikat kanë nisur para se klipi të dilte, duke pasur parasysh mënyrën provokuese të veshjes të anëtarëve të bandës me të cilën shfaqen. Ata të gjithë janë veshur si...

4
242
0
Friday, 29 March 2019