4 Clicks

FLORENCE THE MACHINE PER GAME OF THRONES
4 Clicks

Mbas “Seven Devils” kenga e shkeputur nga albumi “Ceremonials” i 2011-es, e vendosur ne trailerin e sezonit te dyte te Game of Thrones,seriali i famshem rikthehet te bashkepunoje me Florence and the Machine. Banda e Florence Welch, ka kenduar kengen origjinale per serine e 2-te te sezonit te 8-te te filmit. Kenga titullohet “Jenny of Oldstones” dhe eshte shkruar nga kompozitori i te gjithe linjes muzikore te serialit, Ramin Djawadi.   Ketu video e re e Florence the Machine per...

3
255
0
Tuesday, 23 April 2019
ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”
4 Clicks

Adele,30 vjece,  eshte ndare nga bashkeshorti i saj Simon Konecki, 45, vjec! Ne deklaraten zyrtare thuhet ” dakort per te rritur djalin sebashku me dashuri” Adele lindi djalin e saj Angelo ne 2012-en.  Ajo u martua me Konecki-n, nje investitor bankar mbas 5 vitesh njohjeje, ne 2016-en Adele eshte kengetarja me e shitur londineze me albumet e saj 19,21,25. Ata u martuan ne menyre private dhe sekrete ne 2016-en dhe Adele e beri zyrtare martesen vetem gjate cmimeve te 2017-es...

4
240
0
Saturday, 20 April 2019
A DO TE DESHTOJE WOODSTOCK 50?!
4 Clicks

Nje atmosfere e keqe rreth  Woodstock 50, koncertit jubilar te festivalit historik qe parashikohet te mbahet me 16,17 e 18 Gusht ne Watkins Glen, ne New York. Dalja e biletave ne shitje , e parashikuar per kete te hene me date 22, eshte shtyre per dy jave mbas terheqjes se grupit Black Keys si bande kryesore e festivalit. Zerat jane hedhur poshte nga organizatori i ketij eventi, Michale Lang i cili thekson se nje superevent i tille nuk mund te...

4
197
0
Saturday, 20 April 2019
KEITH I PRODIGY KA VRARE VEHTEN
4 Clicks

Nje jave nga lajmi i vdekjes se liderit te Prodigy, Keith Flint, autoritetet konfirmojne se kengetari ka vrare veten. ne shtepine e tij ne Essex.   Lajmi i vetvrasjes u perhap fillimisht nga miku i tij i bandes Liam Howlett, tastieristi i Prodigy me ane te nje postimi ne rrjetet sociale.   Keith Flint do te mbushte 50 vjec ne shtator 2019.     The Prodigy jane nje bande elektronike nga Essex i Britanise, te formuar ne 1990 nga tastieristi...

4
100
0
Thursday, 11 April 2019
KUSH ESHTE ME E NJOHUR KENGA APO FILMI?
4 Clicks

“Take My Breath Away” eshte nje prej kolonave zanore qe e ka ndihmuar realisht filmin me te famshem te Tom Cruise “Top Gun”, te behej nje nder me te shiturat.   Te themi te verteten ishte tema e dashurise e trajtuar ne kete film, qe ndikoi ne kete drejtim, pasi kenga u realizua per nje skene te nxehte dashurie. Kenga u kendua nga grupi Berlin dhe fitoi Oscarin, si kenga me e mire origjinale duke u identifikuar ne menyre te...

6
215
0
Saturday, 06 April 2019
UNË I PASHË NIRVANA-T LIVE 25 VJET MË PARË
4 Clicks

Materialet e publikuara sot nga Radio Bar në 25 vjetorin e vdekjes së Kurt Cobain kanë zgjuar jo vetëm reagime, por edhe nostalgjinë e miqve të Radio Bar.   Disa nga lexuesit dhe dëgjuesit tanë kanë nxjerrë reliket e tyre nga sirtaret e kujtimeve dhe na i kanë dërguar në adresat tona të kontaktit.   Fotoja më poshtë vjen nga një ndjekës i yni në Torino, në të cilën tregohet bluza që ka mbajtur në koncertin e Nirvana-ve ne Itali,...

6
190
0
Friday, 05 April 2019
30 vjet nga dasma e çuditshme e pop rock-ut
4 Clicks

Ish basisti i Rolling Stones Bill Wyman u kthye në policinë britanike pasi u shfaqën raporte që sugjeronin se ai nisi një marrëdhënie seksuale me gruan e tij të dytë, Mandy Smith, kur ajo ishte vetem 14 vjeçe!     Te lidhur prej vitesh ne fakt, The Stones 52 vjecar e priti Mandy-n deri sa u be 18 vjece per tu martuar me te me 2 Qershor 1989.   Mandy Smith pati nje karriere si kengetare e njohur e pop...

3
114
0
Thursday, 04 April 2019