CELINE – FIFTY WILL GO ON
Today

Këngëtarja kanadeze me zë të pakrahasueshëm, sot më 30 mars, mbush 51 vjeç. Shumë suksese në karrierën artistike, nisin ndoshta nga kënga e saj më e njohur, “My Heart Will Go On” e vitit 1998 kolonë zanore e filmit “Titanic”.   Albumi i saj “D’eux”, i viti 1995 u bë albumi më i shitur në gjuhën frënge i të gjitha kohërave.   Celine Dion ka fituar Festivalin Europian të Këngës, për vitin 1988, duke përfaqësuar Zvicrën me këngën “Ne Partez...

5
263
0
Saturday, 30 March 2019
“SLOWHAND” MBUSH 74 VJEÇ
Today

Eric Patrick Clapton ka lindur më 30 mars 1945 në Ripley, në Surrey. Sot ai mbush 74 vjeç! Kitarristi britanik ka nisur të luajë si gjysëm profesionist në vitin 1962, në moshën 17 vjeçare, me grupin britanik ‘The Roosters’, me të cilin është angazhuar për rreth një vit, për të hyrë më pas në Yardbirds – prej ku do të niste një karrierë yjesh. Janë të panumërt disqet në të cilët ai ka interpretuar me kitarrën e tij, ose ku...

5
311
0
Saturday, 30 March 2019
STING RISJELL ME TE MIRAT E KARRIERES NE “MY SONGS”
News

Sting: versione të reja të ‘Demolition Man’, ‘Desert Rose’ e ‘Brand New Day’3 këngët bëjnë pjesë në albumin e ri “My Songs” te basistit dhe solistit te njohurSting ka prezantuar versione të reja të tre prej këngevë më të njohura, “Demolition Man”, “Desert Rose” e “Brand New Day”, pjesë të albumit të tij të ardhshëm, “My Songs”, që do të dalë me 24 Maj.     “My Songs” do të shohë Sting të riinterpretoje këngët më të...

5
427
0
Friday, 29 March 2019
Rikthehen Rammstein: provokojnë nacionalizmin me 9 minuta klip
News

Nëntë minuta klip, me një prodhim gati hollywood-ian që e bën të duket më shumë si një film me metrazh të shkurtër: Rammstein janë rikthyer!   Klipi i ri i Rammstein, “Deutschland”, është më në fund në internet dhe mund të shihet nga të gjithë. Dhe duhet thënë se polemikat kanë nisur para se klipi të dilte, duke pasur parasysh mënyrën provokuese të veshjes të anëtarëve të bandës me të cilën shfaqen. Ata të gjithë janë veshur si...

4
497
0
Friday, 29 March 2019
Sherr komshinjsh mes Robbie Williams dhe Jimmy Page
News

Jimmy Page, i Led Zeppelin, ka folur publikisht për herë të parë në lidhje me pretendimet se fqinji, Robbie Williams, ka imituar “Black Sabbath” për ta fyer atë. Historia nis në dhjetor, kur Jimmy humbi betejën e tij pesë vjeçare me anëtarin e ish-Take That, pasi Kensington and Chelsea Council, miratoi kërkesën e Williams për të ndërtuar një pishinë nëntokësore në shtëpinë e tij në Londrën perëndimore.     Legjenda e kitarës frikësohet se gjatë gërmimit për pishinën...

4
375
0
Friday, 29 March 2019
Këngët e U2 që bënë historinë e muzikës
Vinyl

Një guidë e këngëve më të mira, me të cilat grupi i Bono-s ka ndryshuar historinë e muzikës U2 nuk ishin këngëshkruesit më të mëdhenj, kur gjatë shkollës së mesme formuan grupin e tyre. U deshën disa vite që grupi i Dublinit të shndërrohej në grupin më të mirë botëror të historisë duke krijuar këngë epokale.   Disa nga kryeveprat e tyre, në fakt janë përfshirë në debutimin e 1980-ës, “Boy”, ndërsa tre vite më vonë, politika do të hynte...

4
582
0
Thursday, 28 March 2019
49 vitet e Mariah Carey
Today

Mariah Carey lindi më 27 mars të 1970 në Long Island, New York, nga prindër me origjinë irlandeze dhe afro-karaibike.     Në 1990 publikoi albumin e saj të parë homonim i cili u bë numri 1 në USA me këngën “Vision of Love”. Albumi “Mariah Carey” shiti 9 milion kopje në US dhe 20 milion të tjera jashtë saj. Më pas erdhën “Music Box” në 1993, DayDream” në 1995 dhe “The Emancipation of Mimi” në 2005. Mariah...

4
515
1
Wednesday, 27 March 2019
« Previous PageNext Page »