ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”

ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”

4
297
0
Saturday, 20 April 2019
News

Adele,30 vjece,  eshte ndare nga bashkeshorti i saj Simon Konecki, 45, vjec!

Ne deklaraten zyrtare thuhet ” dakort per te rritur djalin sebashku me dashuri”

Adele lindi djalin e saj Angelo ne 2012-en.  Ajo u martua me Konecki-n, nje investitor bankar mbas 5 vitesh njohjeje, ne 2016-en

Adele eshte kengetarja me e shitur londineze me albumet e saj 19,21,25.

Ata u martuan ne menyre private dhe sekrete ne 2016-en dhe Adele e beri zyrtare martesen vetem gjate cmimeve te 2017-es ku ajo falenderoi te shoqin.

Adele debutoi ne 2008-en me sukseset e  Chasing Pavements dhe Hometown Glory, numer 1 ne UK.

Albumi i saj 25 ,shiti 800.000 kopje ne vetem nje jave duke u bere albumi me i shitur i  2015-es.

Ne Mars 2019,  Adele u fotografua duke hyre ne studio ne New York dhe u hap fjale se po regjistronte album te ri.

Adi Basha

Radioman

61 posts | 0 comments

http://www.radiobar-on.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.