Videos

New Bar Videos

Recent Posts

Postimet e Fundit

Traileri i dokumentarit per Michael Hutchence
Movies

Eshte publikuar traileri i pare “Mystify”, filmi mbi jeten e vrullshme te liderit te INXS, Michael Hutchence i cili vdiq ne 22 nentor 1997 ne moshen 37 vjecare. Ne dokumentar pervec deshmive te miqve dhe te afermve, vijne edhe filmime per here te pare nga raporti i...

Tuesday, 04 June 2019
2
131
0
GRUPET ME TE MIRA GJERMANE,  QE MBASE EDHE NUK E KENI DITUR SE JANE TE TILLE
Music

Edhe pse arti dhe kinemaja gjermane kanë bërë padyshim emër, njerëzit harrojnë t’i japin muzikës gjermane atë që i takon me të vërtetë. Kjo ka të ngjarë të jetë aksidentale pasi shumë nga këta artistë i këndojnë këngët e tyre tërësisht...

Sunday, 05 May 2019
3
239
0
SHEKSPIRI, FRYMEZIMI ROCK QE VJEN PARA 403 VJETESH
Vinyl

A mundet një nga gjenite absolute të letërsisë botërore të mos ndikojë në punën e disa prej grupeve me te medha te muzikes Rock?!   Absolutisht jo!   Ne 403 vjetorin e vdekjes se gjeniut te letersise boterore William Shakespeare kemi vendosur t’ju...

Tuesday, 23 April 2019
3
235
0
FLORENCE THE MACHINE PER GAME OF THRONES
4 Clicks

Mbas “Seven Devils” kenga e shkeputur nga albumi “Ceremonials” i 2011-es, e vendosur ne trailerin e sezonit te dyte te Game of Thrones,seriali i famshem rikthehet te bashkepunoje me Florence and the Machine. Banda e Florence Welch, ka kenduar...

Tuesday, 23 April 2019
3
254
0
ADELE NDAHET NGA BURRI QE I THONTE “HELLO”
4 Clicks

Adele,30 vjece,  eshte ndare nga bashkeshorti i saj Simon Konecki, 45, vjec! Ne deklaraten zyrtare thuhet ” dakort per te rritur djalin sebashku me dashuri” Adele lindi djalin e saj Angelo ne 2012-en.  Ajo u martua me Konecki-n, nje investitor bankar mbas...

Saturday, 20 April 2019
4
239
0
A DO TE DESHTOJE WOODSTOCK 50?!
4 Clicks

Nje atmosfere e keqe rreth  Woodstock 50, koncertit jubilar te festivalit historik qe parashikohet te mbahet me 16,17 e 18 Gusht ne Watkins Glen, ne New York. Dalja e biletave ne shitje , e parashikuar per kete te hene me date 22, eshte shtyre per dy jave mbas...

Saturday, 20 April 2019
4
197
0
DIDO  “STILL ON MY MIND”
New Hits

Mbas 5 vitesh qetesi, doli albumi i ri i kengetares londoneze DIDO me titull “Still On My Mind”. Mbas kenges se pare te publikuar me 8 mars me titull “Hurricane” sot vjen me publikimin e kenges se dyte “Give You Up”. Ne maj Dido fillon turneun e saj...

Saturday, 20 April 2019
4
201
0

Photos

Foto te Zgjedhura